20 důvodů pro Blanenskou desítku

 1. Sportovní den pro celou rodinu
  V sobotu, 9. září 2017, přiláká Blanenská desítka sportovní nadšence na sportovním ostrově v Blansku.

Zúčastnit závodu se může každý. Pro fanoušky, jak malé, tak i velké, bude připraven bohatý doprovodný program.

 1. Různé tratě i disciplíny
  Budeme závodit ve všech věkových kategoriích již od 3 let věku. Ty nejmenší čekají tratě o délce 200 m, dále pak 400 m, 1500 m a 10 km pro dospělé. Pro běžce bude nachystaná také štafeta na 2 x 5 km.
  Závodit se bude jak v běhu, tak na inline bruslích a na koloběžkách. Co zvolíte je na vás. Vyhlašovat budeme i trojkombinace!
 1. Závody dětí
  Pro děti budou nachystány tratě na 200, 400 a 1500 metrů (dle věkových kategorií), jak v běhu, na koloběžkách (odrážedlech) a na inlinech. Každé dítě dostane v cíli dárek!
 1. Rodinný ALPA běh na 1 km zdarma
  Chtěli by jste se proběhnout s celou rodinou dohromady a na delší tratě se necítíte? Nevadí, zúčastněte se rodinného nezávodního Alpa běhu. Není důležité vyhrát, důležité je zúčastnit se. Registrace budou probíhat v den závodu ve stánku ALPA v prostoru startu a cíle.
 1. Půjčovna vybavení
  K dispozici bude půjčovna inline bruslí od firmy Tempish, běžecké boty Mizuno a koloběžky Crussis. Zájem o koloběžky je veliký, proto si ji raději rezervujte na webu závodu.
 1. Diagnostika
  Ve stánku Mizuno si budete moci nejen zapůjčit běžecké boty, ale také otestovat svůj došlap pomocí speciální běžecké diagnostiky a zvolit tak tu správnou obuv.
 1. Masáže zdarma
  Dopřejte svému tělu pořádný relax a uvolnění ve stánku Alpy. Masážní emulze a krémy od Alpy vám dokonale prokrví svaly a odplaví únavu.
 1. Tejpování
  O prevenci zranění se bude starat Škola tejpování. Nechte si zatejpovat bolavá místa a soustřeďte se jen na výkon.
 1. Prvotřídní káva
  Co by to bylo za sobotu bez šálku kvalitní kávy? Tu vám nachystá pojízdná kavárna Kofi kofi.
 1. Kvalitní české ponožky
  Hlavní prevencí puchýřů je kvalitní obuv a kvalitní ponožka. My věříme v kvalitní českou práci a sportujeme zásadně v ponožkách od firmy KS, která ve svém stánku bude prezentovat funkční textilii.
 1. Občerstvení na trati
  O dostatek tekutin se postará občerstvovací stanice na 5.kilometru a v cíli. Můžete se těšit na iontový nápoj Isostar a vodu. V cíli vás bude čekat jablko z brněnských sadů Starý Lískovec, pivo nebo limo od Černé hory a další dobroty.
 1. Certifikovaná trať
  Blanenská desítka je závod pro osobní rekordy. Nejrovinatější certifikovaná trať v České republice srší rychlostí. Hlavní závod na 10 kilometrů je obrátkový (2 x 5ti kilometrový okruh)
 1. Program pro děti
  Děti se můžou těšit nejen na překvapení v cíli, ale také na bohatý doprovodný program. Nebudou chybět skákací hrady, malování na obličej a mnoho dalších.
 1. Mošty ze Sadů Starý Lískovec
  O dostatek kvalitních vitaminů a minerálů se budou starat celý den české mošty od jablka.cz. Najdete je v jejich stylovém stánku.
 1. Sportovní výživa Isostar
  Dostatek energie pro závod vám zajistí firma Isostar, jedny z nejkvalitnějších sportovních doplňků stravy na světovém trhu! Již ve startovním balíčku najdete energy tyčinku.
 1. Účastnická tombola o hodnotné ceny
  Startovní číslo je slosovatelné. Vyhrát tedy může každý. Hodnotných cen bude připraveno dost. Hlavní cenou bude opět koloběžka Crussis v celkové hodnotě 10.000,- Kč.
 1. Designové tričko
  Každý rok je Blanenská desítka originální. I letos grafici navrhli speciální funkční tričko v barvách závodu. Objednávejte na webu www.blanenskadesitka.cz. K vyzvednutí bude v místě registrací v den závodu.
 1. Perníková medaile pro každé dítě v cíli
  Už jsme se zmiňovali, že každé dítě čeká v cíli překvapení. Někteří už určitě tušíte, co to bude. Ano, veliká perníková medaile s logem závodu!
 1. SMS výsledkový servis
  Závody jsou měřeny čipovou technologií. Pokud si tedy napíšete do přihlášky telefonní číslo, přijde vám po dokončení závodu sms s výsledným časem a umístěním.
 1. Výhodné registrace končí 30.6.
  Je doopravdy na co se těšit. Tak neváhejte a rychle přihlaste celou rodinu! Výhodné registrace končí 30. 6. 2017 www.blanenskadesitka.cz/registrace