Posledních 200 čísel hledá své majitele

Blanenská desítka odstartuje 12. září, účast přislíbili dva mistři světa, herec Filip Tomsa i představitelé Blanska. Zaplněna je i většina startovní kapacity, připravený je bohatý program včetně předváděcích jízd a dětských atrakcí. Registrace končí v pátek 4. září.

Blanenská desítka nabízí tratě pro běžce, koloběžkáře i inlinisty. Má certifikovanou desetikilometrovou trať, která patří k nejrovinatějším v republice, účastníky čeká na části trati zbrusu nový asfaltový povrch. I proto láká špičkové sportovce. „Zdaleka to ale není závod jen pro ně, Blanenská desítka je hlavně pro širokou veřejnost, chceme rozhýbat co nejvíc lidí z Blanska i okolí,“ říká ředitel závodu Tomáš Mokrý.

Nejvíc lidí se registrovalo na běh, přes 450, na koloběžku 80 a na inline 120 účastníků. Přihlášených je i 120 dětí. Z tisícovky startovních čísel zbývají poslední dvě stovky. Neváhejte se přihlásit na webu www.blanenskadesitka.cz. Možnost online registrace do závodu končí v pátek 4. září. „Pro lidi, kteří neběhají a nejezdí na inlinech, máme zdarma k zapůjčení koloběžky. Aktuálně jich zbývá posledních deset,“ upozorňuje sportovní ředitel závodu Lukáš Olejníček.

Na start blanenského závodu se postaví dva mistři světa. Loňské vítězství bude mezi koloběžci obhajovat světový šampion Michal Kulka. Divákům ukáže, že je možné na koloběžce zdolat deset kilometrů za dvacet minut. Závod absolvuje i mistr světa v biketrialu Václav Kolář, tentokrát bez kola. „Poběžím deset kilometrů, žádný cílový čas nemám, chci hlavně doběhnout,“ potvrdil blanenský biketrialista. Na běžeckou trať se chystá i místostarosta Blanska Jiří Crha, starosta Ivo Polák si zopakuje loňskou účast v závodě na inline bruslích.

Pozvání na druhý ročník Blanenské desítky přijal herec Filip Tomsa, známý ze seriálů Policie Modrava nebo Ordinace v Růžové zahradě. „Filip bude předávat ceny vítězům a také pojede závod na koloběžce. Původně chtěl běžet, ale nestihnul by návrat zpět do Prahy na divadelní představení,“ popisuje Mokrý.

Registrací do závodu získá každý navíc poukaz 1+1 zdarma na vstup do AQUALANDU MORAVIA + WELLNESS (v hodnotě 590,-), slevu 20% na dospělou vstupenku do VIDA! SCIENCE CENTRA, dětskou vstupenku do VIDA! SCIENCE CENTRA za symbolickou korunu (pro přihlášené děti), produkt ALPA, slevu na sportovní výživu INKOSPOR, slevu 30% na obuv DIADORA s možností otestovat si při závodě nové modely bot.  Samozřejmostí je drobné občerstvení po závodě, elektronické měření času včetně SMS s cílovým časem, úschovna, sprchy nebo bezplatné parkování. Startovní číslo je slosovatelné, hraje se o koloběžku Kostka, boty Diadora dle vlastního výběru, balíčky produktů Inkospor, Alpa a tejpů od Fixtape.

Pořadatelé připravili zajímavý doprovodný program. Příchozí si můžou vyzkoušet a otestovat běžeckou obuv DIADORA, projet se ve vozech ŠKODA včetně nového SUPERBU v režii TOP AUTOSALONU Blansko. Připraveny jsou masáže od společnosti ALPA nebo tejpování za symbolický poplatek od FIXTAPE. Děti se můžou těšit na skákací hrad nebo malování na obličej.

Přijďte si aktivně užít druhou zářijovou sobotu do města Blanska a třeba navštívit i Moravský kras.

Staňte se dobrovolníkem, přihláška ZDE
www.facebook.com/blanenskadesitka

PLAKÁT