Přihlásit se lze ještě na místě – neděle 14. září

Nápad uspořádat Blanenskou desítka nadchl amatéry i výkonnostní sportovce. Online registrace skončila, kapacita je plná. On-line registrace využilo 658 účastníků. „Nikdo takový zájem nečekal. Přihlásit se lze ještě na místě, ale už to bude bez startovního balíčku, účastník dostane jen startovní číslo a čip,“ upozorňuje ředitel závodu Tomáš Mokrý. Přesný počet uvolněných startovních čísel pro registrace na místě, pořadatelé zveřejní v úterý 9. září (po 20.00 hod.). „Musíme počkat do pondělního večera, kdy vyprší termín pro uhrazení on-line registrací,“ připomíná sportovní ředitel závodu Lukáš Olejníček.

Účast pořadatelům Blanenské desítky potvrdila letošní mistryně republiky v běhu na 10 000 m na dráze Lucie Sekanová z Českých Budějovic, mistr světa na koloběžkách Michal Kulka a také domácí běžec Jan Kohut, který by chtěl napravit výsledek z blanenského půlmaratonu. Ale hlavně spousta lidí, kteří si chtějí jen užít pohybu s dalšími nadšenci. Blanenská desítka začíná v neděli 14. září v deset dopoledne startem dětí na odrážedlech. Přijďte fandit a vytvořit tak nezapomenutelnou diváckou kulisu. Doprovodný program pro děti a občerstvení zajištěno.

Město bude patřit běžcům, in-line bruslařům a jezdcům na koloběžkách, omezí ovšem řidiče, které žádají pořadatelé o pochopení. Od 6.00 do 18.00 bude úplně uzavřena silnice na ulici Poříčí od sportovního ostrova směrem na Ráječko a silnice II/374 od Blanska k odbočce na Ráječko. Objízdná trasa povede přes Horní Lhotu. Více informací k uzavírce a mapu objízdné trasy naleznete na www.blanenskadesitka.cz nejpozději ve středu.