Prosluněný 7. ročník Blanenské desítky

A je to tady! 7. ročník závodu Blanenská desítka je za úspěšně za námi. Za celý organizační tým bychom chtěli ještě jednou poděkovat všem partnerům a hlavně všem závodníkům. Díky vám jsme dokázali, i přes všechny Covid-ová opatření, uspořádat další ročník Blanenské desítky. Těší nás vaše radost z pohybu, věrnost závodu a sportovní duch. To je důvod, proč jsme i letos dokázali překonat všechny překážky a akci uspořádat.

Již tradičně druhá zářijová sobota sportovně rozzářila Blansko. 7. ročník Blanenské desítky, konaný 12.9.2020, přilákal do Blanska závodníky nejen z blízkého okolí, ale rovnou z celé republiky. Blanenská desítka je závodem pro celé rodiny. Za své výkony jsou oceňovány všechny děti, od těch nejmenších, až po dospělé všech kategorií. Jako již tradičně bylo možné se zúčastnit ve třech různých disciplínách, běh, koloběh, inline.

Závodu se zúčastnilo celkem 530 sportovců všech věkových kategorií, z nichž 174 bylo dětí. Na všechny děti čekala v cíli opět originální perníková medaile.

Nejpočetnější disciplínou byl běh. Výborné výkony jsme mohli vidět v závodě mužů na 10 km. Jakub Zemaník z oddílu AK SSK VÍTKOVICE si suverénně doběhl pro vítězství a časem 30:54 podal 2. nejlepší výkon v historii Blanenské desítky. Popral se jak s velkým teplem, tak i s protivětrem a nikomu tak nedal šanci. Druhou příčku obsadil Tomáš Edlman z ASK Slavia Praha, který v sólo závodě zdolal trasu v čase 32:11. Téměř minutu za ním doběhl místní Jan Kohut v čase 32:54.

Mezi ženami v běhu na 10 km triumfovala Lenka Jančaříková (AAC Brno) v čase 42:06. Minutu za ní si pro stříbro v čase 43:06 doběhla Hana Burešová (AC Moravská Slávia Brno). Bronz vybojovala v čase 43:51 Alena Kriklová (AK Slovan Moravská Třebová).

O skvělou podívanou se v koloběhu postaral mistr světa v této discipíně Michal Kulka (TŘISTA60), který svou energickou jízdou nedal nikomu na trati 10 km šanci a vyhrál v čase 20:55. Na druhém místě dojel Boleslav Žemlík (BKG) v čase 20:59. Třetí příčku obsadil jeho oddílový kolega Zdeněk Straka. Ten 10 km trasu zdolal v čase 21:58.

Ženskému závodu kralovala Alena Legátová, která vyhrála v čase 24:05. Pro stříbrnou pozici si dojela Martina Doleschalová (TJ Jiskra Otrokovice), v čase 24:43. Bronz získala v čase 25:53 Jana Havlíková (SK TRI CYKLCHLUBNA).

Velice napínavý byl také závod na 10 km inline. O neuvěřitelný finiš se postarali kluci z In-line Akademie a Bruslárna.cz. Nakonec se vítězem stal v čase 17:51.37 Jakub Kovařík (In-line Akademie). V jeho těsném závěsu si 2. místo vybojoval v čase 17:51.94 Štěpán Šváb (In-line Akademie). 3. místo obsadil Ondřej Nováček (Bruslárna.cz), 17:52.18.

Mezi ženami na trati 10 km inline kralovaly sestry Korvasovy z oddílu In-line Veselí. 7. ročník závodu a posedmé zvítězila Lucie Korvasová. Letos v novém traťovém rekordu 17:52.28. 2. místo obsadila v čase 17:54.02 Veronika Korvasová a na 3. místě se umístila v čase 20:08.70 jejich týmová kolegyně Viktorie Hanzelková.